Goldentowns

Klimat gry całkiem przyjemny. Rozbudowujemy miasteczko, budujemy domy, drogi, budynki pomocnicze i budynki produkcyjne. Na początku nie warto budować nowych budynków, tylko rozbudowywać istniejące i ulepszać drogi między nimi. Następnie stawiamy domy, użyteczne budynki i fabryczki w większej ilości. Ja zebrane surowce inwestuję w rozbudowę miasteczka.

Bardzo ważna jest energia, każda czynność kosztuje nas 1pkt energii która regeneruje się dosyć wolno, dlatego warto, a nawet należy rozbudowywać swoje fabryczki do piątego poziomu. Koszt akcji wynosi 1 pkt. energii, ale wydajność produkcji jest dużo wyższa. Istotnym elementem jest również posiadanie odpowiedniej liczby wolnego miejsca w magazynach w momencie zbierania surowców, bo jeśli nie mamy odpowiedniej ilości miejsca surowce nam po prostu przepadną.

Gram już troszeczkę i mam pierwsze uwagi, poradniki do tej gry-online są prawie wszędzie, które informacją jak grać, gdzie lokalizować budynki najbardziej optymalnie, ale niewiele informacji choćby o tym  w jaki sposób korzysta się z wojska do najazdów albo w jaki sposób wyszukiwać łatwe cele do najazdu wojskiem.

Na początku ważna jest przemyślana rozbudowa fabryk/kopalni, dróg oraz domów dla mieszkańców, nie
należy budować dużo nowych budynków tylko skupić się na rozbudowywaniu tego co mamy od początku. Budynki które dostaliśmy na start nie ulegają zniszczeniu i ich pracownicy nie umierają, co jest bardzo istotne w tej grze (nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów). Kiedy braknie nam któregoś z surowców możemy wymienić surowce w Market. Żeby móc sprzedawać surowce za gold w markecie, nasze miasteczko musi mieć happieness na poziomie min. 60.

Ważnym elementem gry jest odpowiednie rozmieszczenie budynków tzw. "specjalnych", które są niezbędne do rozbudowy domów do maksymalnego poziomu. Budynki te powinny być rozmieszczone obok siebie, a domki mieszkalne dookoła nich. Fabryki/kopalnie powinny być budowane na obrzeżach miasteczka, żeby nie marnować miejsca na budowę infrastruktury pomagającej rozwijać miasteczko. Poniżej przykład rozmieszczenia budynków specjalnych.Po zdobyciu 5 poziomu inni gracze mogą nas najeżdżać swoim wojskiem w celu podbicia naszego miasteczka (wtedy płacimy najeźdźcy 10% podatku z naszych profitów).
Wyzwolenie się jest zazwyczaj bardzo proste bo najeźdźca nas atakuje 1 jednostką wojska i chwilę później albo po kilku godzinach, tego wojaka kieruje gdzie indziej a wtedy wystarczy klik "Eliberate Town" w okienku Overview na głównej stronie gry i jest się wolnym :). Jeśli wojska atakującego już sobie poszły, co widać w raporcie.


Moim zdanie nie warto kupować czy robić sobie wojska na początek, jest to zbyt drogie a korzyści na początku niewielkie i duża szansa że można się komuś narazić i będziemy mieli okupowane przez wojsko miasteczko cały czas.

2 komentarze:

  1. może coś więcej?

    OdpowiedzUsuń
  2. poradnik narazie kiepski, powinno być trochę więcej informacji nie tylko podstawowych ale i bardziej szczegółowych. Jeśli blog będzie się rozwijał i pojawią sie przydatne informacje to czasem będę tu zaglądać. Powodzenia w prowadzeniu bloga

    OdpowiedzUsuń